Aizdevums pret cita veida rokas ķīlu

Ko var ieķīlāt

 

Kādu īpašumu iespējams ieķīlāt, lai saņemtu kredītu?

 

Kā ķīlas priekšmets var būt sekojošas lietas:

 • Elektronika (t.sk. televizori, telefoni, foto kameras, video kameras, digitālie foto rāmji, audio tehnika, video tehnika, GPS aparatūra, eholoti, mūzikas instrumenti, spēļu konsoles u.c.)
 • Datori un cita biroja tehnika (t.sk. galda datori, portatīvie datori, printeri, skeneri, kopētāji, faksi, projektori u.c.)
 • Sadzīves tehnika (virtuves tehnika, profesionāli un pusprofesionāli kafijas automāti, mikroviļņu krāsnis, putekļu sūcēji, šujmašīnas, veļas mazgājamās mašīnas, ledusskapji, plītis, cepeškrāsnis, trauku mazgājamās mašīnas, klimata kontroles sistēmas)
 • Darba instrumenti (instrumentu komplekti, elektriskās urbjmašīnas, elektriskie ripzāģi, elektriskie zāģi, elektriskās frēzes, elektriskās slīpmašīnas, elektriskās ēveles, elektriskie griezējinstrumenti u.c.)
 • Mežistrādes tehnika (motorzāģi, strīmeri, krūmgrieži)
 • Piemājas tehnika (pļaujmašīnas, trimmeri, dārza traktori)

 

Procentu likmes

 

Kādas procentu likmes piedāvājam?

 

Piedāvājam draudzīgas procentu likmes, kas katram aizdevuma veidam tiek noteiktas ar AS „Moda Kapitāls" valdes sēdes lēmumu. Iepazīstieties ar tām Lombarda filiālēs - informācijas stendos vai pie darbiniekiem!

 

Novērtēšana

 

Kā notiek klienta ķīlas apskate un novērtēšana?

 

Kredīta summa tiek noteikta, ņemot vērā sekojošus faktorus:

 1. Ķīlas tehnisko un vizuālo stāvokli, tās vecumu,
 2. Ķīlas tehniskos parametrus (funkcionalitāti, atmiņu, operatīvo atmiņu, izšķirtspēju u.tml.),
 3. Ķīlas komplektācijas pakāpi (vai ķīla ir komplektācijā, kas norādīta lietošanas instrukcijā).

 

Aizdevuma izsniegšanas kārtība

 

Kā tiek izsniegts kredīts? Kādi dokumenti jums jāsagatavo iesniegšanai? Ar kādiem papildus izdevumiem jārēķinās? Cik ilgs laiks nepieciešams aizdevuma saņemšanai?

 

Aizdevuma izsniegšanas kārtība:

 1. Lai saņemtu aizdevumu, jums kredīta izsniedzējam ir jādara zināms, kāda apjoma kredītu vēlaties saņemt, un jāiesniedz šādi dokumenti:

  • personu apliecinošs dokuments - pase,
  • ķīlas tehniskā dokumentācija (lietošanas instrukcija, ja tāda ir saglabāta); svarīgi - ķīlai jābūt pilnā komplektācijā, kā noteikts tehniskajā dokumentācijā,
  • ķīlas iegādi apliecinošu dokumentu un garantijas dokumentu, ja tādi ir saglabāti.
 2. Aizdevuma izsniedzēja darbinieks novērtē un pārbauda iespējamo ķīlu, pārbauda tās tehnisko stāvokli un funkcionalitāti. Nepieciešamības gadījumā aizdevējs demonstrē iespējamās darbības ar ķīlu.
 3. Nepieciešamības gadījumā aizdevējam ir tiesības pieprasīt no jums informāciju par jūsu ienākumiem, lai pārliecinātos par jūsu spēju atmaksāt aizdevumu.
 4. Pēc jūsu maksātspējas un ķīlas novērtēšanas jums tiek izteikts piedāvājums par aizdevuma summu un procentu likmi, vai arī tas tiek atteikts.
 5. Aizdevums var tikt atteikts šādos gadījumos:

  • Ja ķīla ir neatbilstošā tehniskajā un/vai vizuālajā stāvoklī,
  • Ja ķīlas komplektācijā iztrūkst būtiskas ķīlas sastāvdaļas,
  • Ja aizņēmēja sniegtā informācija neatbilst pārbaudē un/vai apsekošanā iegūtajai informācijai,
  • Ja ir apšaubāma aizņēmēja maksātspēja,
  • Ja aizņēmējam ir slikta kredītvēsture pēc iepriekš saņemtajiem aizdevumiem AS „Moda Kapitāls", kā arī citos uzņēmumos, kas nodarbojas ar aizdevumu izsniegšanu.
 6. Ja esat vienojušies par aizdevumu, kredīta summu un noteikumiem, jūs iepazīstaties ar Kredīta izsniegšanas nolikuma prasībām, aizdevuma izsniedzēja darbinieks sastāda aizdevuma līgumu un citus nepieciešamos dokumentus, kā arī nofotografē jūsu ķīlu un iekļauj tās attēlu ķīlu uzskaites programmā.
 7. Jūs saņemat aizdevumu.

 

Atkarībā no katra klienta gadījuma aizdevuma saņemšanai būs nepieciešamas aptuveni 10-15 minūtes.

 

Aizdevuma izmantošanas termiņi

 

Ar cik ilgu aizdevuma laiku varat rēķināties?

 

Šim ķīlas veidam termiņš var būt līdz 1 mēnesim ar iespēju pagarināt aizdevuma izmantošanu uz jaunu termiņu, ja tiek nomaksāti procenti par aizdevuma izmantošanu.